Iza színházban járt - Színházi Kritikusok Céhe versus „mezei nézők”
2016. augusztus 21., vasárnap 17:20

Színházi Kritikusok Céhe versus „mezei nézők”

Értékelés:
(0 szavazat)

Miután a Színházi Kritikusok Céhe nyilvánosságra hozta saját listáját, mi, mezei nézők is összeálltunk egy szavazás erejéig, a díjkiosztás és az eredményhirdetés előtt egy hónappal. A színikritikusok 24-25-en szoktak szavazni minden évben, mi most 38-an voltunk, olyan nézők, akik hetente többször is színházban töltik az estéjüket. Mi így láttuk a tavalyi évadot, gyermekelőadásra és életműdíjra nem voksoltunk, bár az utóbbira tudtunk volna, de mindenki örült Székely Gábornak. Van némi azonosság, de a hangsúlyok azért alapvetően máshol vannak.


A legjobb új magyar dráma/színpadi szöveg: Borbély Szilárd –Az olaszliszkai

Legalább három szavazatot kapott:

Mikó Csaba: Apátlanok
Mikó Csaba-Gáspár Ildikó: Mese az igazságtételről, avagy a 7 szamuráj

A legjobb előadás: Sirály – Katona József Színház

Legalább három szavazatot kapott:

Az ügynök halála – Örkény Színház
A Párnaember – Radnóti Színház
Mesél a bécsi erdő – Örkény Színház
Vízkereszt, vagy amire vágytok – Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház
Makbett – Átrium Filmszínház

A legjobb rendezés: Mesél a bécsi erdő – Bagossy László

Legalább három szavazatot kapott:

A bajnok - Katona József Színház – Pintér Béla
Az ügynök halála – Örkény Színház – Mácsai Pál
A Párnaember – Radnóti Színház – Szikszai Rémusz
Galilei élete – Nemzeti Színház – Zsótér Sándor
Makbett – Átrium Filmszínház – Alföldi Róbert
Vízkereszt, vagy amire vágytok – Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház – Bocsárdi László

A legjobb kommersz előadás: Amerikai bölény – Thália Színház

Legalább három szavazatot kapott:

Aranytó – Orlai Produkciós Iroda
Liliomfi – Budaörsi Latinovits Színház

A legjobb független színházi előadás: Kohlhaas - Zsámbéki Színházi Bázis – Szkéné Színház – MASZK Egyesület

Legalább három szavazatot kapott:

A harag napja – Krétakör – Trafó – Kortárs Művészetek Háza –Schilling Árpád
Makbett – Átrium Filmszínház – Alföldi Róbert

A legjobb női főszereplő: Für Anikó – Mesél a bécsi erdő – Örkény Színház

Legalább három szavazatot kapott:

Bach Kata – A velencei kalmár – Pesti Színház
Sárosdi Lilla – A harag napja - Krétakör – Trafó – Kortárs Művészetek Háza
Vári Éva – Aranytó - Orlai Produkciós Iroda
Udvaros Dorottya – Őszi szonáta - Orlai Produkciós Iroda

A legjobb férfi főszereplő: Gálffi László – Az ügynök halála – Örkény Színház
 
Legalább három szavazatot kapott:

Orosz Ákos – Haramiák – Pesti Színház
Pálffy Tibor – Az úrhatnám polgár – Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház
Pál András – A Párnaember – Radnóti Színház
Stohl András – Istenítélet – Vígszínház

A legjobb női mellékszereplő: Börcsök Enikő – Jó estét nyár, jó estét szerelem – Pesti Színház

Legalább három szavazatot kapott:

Danis Lídia – Tartuffe – Tatabányai Jászai Mari Színház
Jordán Adél – Sirály – Katona József Színház
Pálos Hanna – Ahogy tetszik – Katona József Színház
Pogány Judit - Mesél a bécsi erdő – Örkény Színház
Meszléry Judit - A harag napja - Krétakör – Trafó – Kortárs Művészetek Háza

A legjobb férfi mellékszereplő: Fekete Ernő – Sirály – Katona József Színház

Legalább három szavazatot kapott:

Bercsényi Péter – Mindent Éváról - Orlai Produkciós Iroda
Krum Ádám – Makbett - Átrium Filmszínház
Pálffy Tibor – Vízkereszt, vagy amire vágytok – Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház
Szacsvay László – Minden jó, ha vége jó – Katona József Színház

A legjobb díszlet: A bajnok - Katona József Színház – Khell Zsolt

Legalább három szavazatot kapott:

A Glembay-ház – Radnóti Színház –Szlávik István
Apátlanok – Örkény Színház – Boros Lőrinc
A nagy Romulus – Miskolci Nemzeti Színház – Árvai György
Aranytó – Orlai Produkciós Iroda – Csanádi Judit
Makbett – Átrium Filmszínház – Tihanyi Ildi – Alföldi Róbert
Óz, a csodák csodája – Vígszínház – Kentaur

A legjobb jelmez: Makbett – Átrium Filmszínház – Tihanyi Ildi – Alföldi Róbert

Legalább három szavazatot kapott:

A bajnok - Katona József Színház – Benedek Mari
Ahogy tetszik – Katona József Színház – Horváth Jenny
Istenítélet – Vígszínház – Remete Krisztina
Vízkereszt, vagy amire vágytok – Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház – Adriana Grand

A legjobb színházi zene: Mesél a bécsi erdő – Örkény Színház – Kákonyi Árpád

Legalább három szavazatot kapott:

A bajnok - Katona József Színház – Kéménczy Antal
Ahogy tetszik – Katona József Színház – Keresztes Tamás
Az ügynök halála – Örkény Színház – Egervári Mátyás és Kákonyi Árpád
Galilei élete – Nemzeti Színház - Mátyássy Bence, Nagy Balázs, Szép Domán

A legígéretesebb pályakezdő: Rujder Vivien

Legalább három szavazatot kapott:

Hegymegi Máté
Kovács D. Dániel

Különdíj: Karsai György – Színházcsinálók (beavató színház) – Ódry Színpad


Megjelent: 536 alkalommal